Akuga aiatööriistade uus tulemine

03.05.2021

Elektriauto ei pane enam kedagi kulmu kergitama ja enamiku silmis on see auto nagu iga teinegi. Akuga aiatööriistad aga justkui poleks sellised töövahendid, mida üks tavaline majaomanik või aednik võiks tõsiselt võtta. Tegelikult on nad oma headust juba igati tõestanud: need on keskkonna- ja rahasäästlikud, mugavad, kerged, turvalised, väikese hooldusvajadusega ja pakuvad rohkelt kasutusrõõmu. Järjest enam on neid majaomanikke, kes oma senise bensiinil töötava muruniiduki, survepesuri või hekitrimmeri vahetavad akuga variandi vastu. 

Greenworks on maailmas üks enim müüdud akuga aiatööriistade sarju. Greenworks toodab üle 50 erineva mudeli, nende tehas laiub umbes 35 jalgpalliväljaku suurusel maa-alal ning oma tööriistu testivad nad muuhulgas isegi surdokambris ehk nn vaikuskambris.

greenworks.jpeg
 

 

Üks aku, mitu tööriista

Tööriistamarketis müügil olev Greenworks G-Max 40 V liitium-ioon akudega aiatööriistade sari on paaril viimasel aastal hobiaednike hulgas üks populaarsemaid. Sa võid võtta ühelt Greenworksi seadmelt aku ja tõsta selle teisele seadmele mugavalt üle – olgu see siis muruniiduk, trimmer, oksasaag, mootorsaag, hekilõikur, lehepuhur, survepesur, aiakäru või lumepuhur. Greenworksi DigiPro mootor annab sisepõlemismootoriga seadmega võrreldava tööjõudluse, nii et sul ei ole vaja tunda hirmu, et näiteks aiakäru pead ikka vedama kondimootoriga.
Aku laetuse taset näitavad LED tuled. Muruniiduki puhul piisab ühest 40 V akust kuni 1000 m2 niitmiseks. Kui hangid endale teise aku veel, võid need mugavalt ühe liigutusega ühest pesast teise tõsta – üks laeb, teine teeb tööd. 

 

 

aiatööriist.jpeg

 

 

Akuga aiatööriistad aitavad raha kokku hoida

Üks Ameerikas tehtud arvutus näitas, et 10 aasta jooksul on akuga muruniiduki ülalpidamiskulu umbes 1/3 võrra väiksem kui vastaval bensiinimootoriga töövahendil. Arvesse võttes meie kütusehindu, on see vahe ilmselt veelgi suurem. Kui tavaline muruniiduk (või ka muud bensiinimootoriga tööriistad) nõuavad õhufiltrit, membraantihendeid, õli, kütust ja seetõttu sagedasi reise kas bensiinijaama või varuosakeskusesse, siis akuga tööriista hooldusvajadus on minimaalne. Selle vähese hoolduse, mis vaja, saad mõistagi Tööriistamarketist. 
 

 

Akuga aiatööriistad teevad töö  kergemaks ja turvalisemaks

Kuna need töövahendid on kergemad, on ka väiksema füüsilise jõuga inimesel neid parem kasutada. Neil on väiksem vibratsioon, mille tõttu käed väsivad vähem. Kas teadsid, et on olemas nn valge sõrme sündroom, mis tekib väga pikaajalise lokaalse vibratsiooni tagajärjel, kui verevarustus näiteks labakätes on häiritud? Töötegija käsi tasub igal juhul hoida ja hankida akuga muruniiduk või mõni muu tööriist. 

Uue Greenworksi muruniiduki kasutusele võtmisel ei ole sul ka vaja pead vaevata selle kokkupanemisega ega mitmete erinevate detailide reguleerimisega – kõik on väga lihtne. Aparaadi käivitamiseks ei pea meeleheitlikult käivitusnööri sikutama või kütust pumpama - vajutad vaid turvalisele käivitusnupule.  Ei ole bensiinikanistrit, mis peab nurgas seisma ja ära jäävad ootamatud ja tülikad sõidud bensiinijaama. Muret ei ole vaja tunda ka töövahendi paagis või kanistris rikneva kütuse kohta. Võrreldes tavalise elektrilise muruniidukiga või trimmeriga puudub siin ka ohtlik toitejuhe, mis võib jalgu jääda.  

Üks suur eelis on akuga tööriistadel veel – see on nende hoiustamine. Bensiinimootoriga muruniidukit niisama naljalt vertikaalasendisse ei tõsta ja seinale ei riputa. Akuga muruniidukil aga pole sellest sooja ega külma, mistõttu on seda mugav hoiustada ka väga väikeses kuuris.

 

tööriist.jpeg

 

Aiatööriistade uus põlvkond on keskkonnasõbralikum

Kas teadsid, et bensiiniga töötav muruniiduk saastab ühe töötunni jooksul keskkonda sama palju kui 150 kilomeetri autosõitu?  Just sellisele tulemusele jõudsid teadlased ühes Stockholmi ülikooli uuringus. See on umbes sama, kui peaksid suvise niitmisperioodi jooksul sõitma umbes 20 korda Tallinnast Viljandisse või Tartust Sillamäele.  

 

Ära riku naabrite und ega lõhnataju

Laupäeva hommikul bensiiniga muruniidukit või lumepuhurit käima tõmmates ei rõõmusta sa ühtegi naabrit. Greenworksi muruniiduk  või lumepuhur on palju vaiksem. Rääkimata sellest, et suurem osa inimesi eelistavad äsjapügatud muru lõhna bensiinilõhnale ja tossule. 

Kui veel kahtled akuga aiatehnika suutlikkuses, siis võid tulla Tööriistamarketisse ja võtta meilt Greenworksi tööriista päevaks-paariks rendile. Testi seda oma koduaias ja alles seejärel võid teha ostuotsuse.