Miks investeerida trimmerisse, kui sul juba on muruniiduk?

29.05.2021

Paljude aiapidajate jaoks on muruniiduk üks nende tähtsamaid tööriistasid. Õige muruniidukiga võib niita suuri alasid ja nad tulevad toime ka kõige keerukamates olukordades. Tekib küsimus: miks investeerida trimmerisse, kui mul juba on muruniiduk?

Vastus on see, et trimmer ei ole asendus muruniidukile – pigem moodustavad nad koos täiusliku tiimi. Käepärane ja efektiivne trimmer toetab sind millal iganes niiduk hätta hakkab jääma. Kuigi bensiiniga töötavatel tööriistadel on oma koht, oleme me tugevalt akuga aiatööriistade usku. Kui sa nende võimekuses ja kuluefektiivsuses veel kahtled, siis loe kindlasti meie eelmise kuu artiklit “Akuga aiatööriistade uus tulemine”. Sellepärast kaldume ka soovitama just aku toitel töötavaid trimmereid. Kuna trimmerite tüüpe on palju erinevaid, on oluline, et valiksid tööriista täpselt enda vajaduste järgi. Kõige olulisem küsimus, mida endalt küsida, on kui palju muru vajab trimmimist? Kui sa otsid trimmerit, mis aitab puhastada alasid, kuhu muruniidukiga ei ulatu, siis peaks trimmer olema väike, kerge kaaluga ja peene jõhviga. (nagu näiteks GW020).

 

Trimmer.jpg

 

Kui sul on vaja trimmerdada enne kui muruniiduk oma tööd saab hakata tegema või pead võitlema tugevama taimestikuga, siis vajad sa trimmerit, millel on suurem trimmeripea, paksemad jõhvid, tugevam mootor ja laiem lõikamisdiameeter (näiteks GW083). Hea näpunäide veel neile, kes soovivad end tarbetust pingest säästa, on valida trimmer laiema käepideme ja kinnitusrihmadega (näiteks GW056).

 

Elektri trimmer.jpg

 

Trimmeri õige nurga all hoidmine on võti kvaliteetsele tööle. Kui hoida seda valesti, on risk, et niidad muru maapinnaga tasa. Tavaliselt on vaja selleks kogemust, et hoida trimmerit koguaeg parralleelselt maapinnaga. Greenworksi trimmerite põhjas on aga abivahend, et saavutada lihtsa vaevaga tasane lõikus. Greenworks on muutnud isegi jõhvide vahetamise väga lihtsaks. Tavamudelitel vahetatakse kassetti ja jõhvi samaaegselt. Raskematel trimmeritel saad sa jõhvi paigaldada trimmerisse nii, et ei pea trimmeri pead lahti võtma.

 

Greenworks.jpg

 

Üks tüüpiline probleem trimmeritega on see, et neist lendub muru, kruusa ja mulda igale poole laiali, mis võib muuta kogu töötegemise ebameeldivaks. Tänu vastupidavale kaitsele, mis on kõigil meie trimmeritel, ei ole see probleemiks.

Klõpsa, et tutvuda kogu meie trimmerite valikuga. Kui sa vajad edasist abi, et valida endale õige trimmer, siis kontakteeru mõne meie poega, et asjatundja saaks valida kõige õigema trimmeri just sinu vajaduste jaoks!