Miks on soojuskiirgurahjul rattad all ja miks sul sellist ahju vaja peaks olema?

11.12.2019

Kas sa oled tahtnud küttekeha, mis on sõbralik su rahakoti suhtes, on vaikne, ei erita põledes midagi kahjulikku ning mida saad kõigele lisaks ka veel mööda tuba, laoruumi või lõkkeplatsi liigutada? Kui jah, siis on uus soojuskiirgurahi sulle ideaalne lahendus. 

Ei ole vahet, kas tahad soojaks saada garaaži, matkaauto, peotelgi, maakodu või kaarhalli - soojuskiirgurahi sobib igale poole. 

Elektrilised soojapuhurid on väga energiakulukad, õhksoojuspumpa reisile kaasa ei võta, ventilaatorpuhur undab ja keerutab tolmu üles, statsionaarsel ahjul pole jälle rattaid all ja elektriradiaatorid on väljaspool elektrivõrku kasutud. Seepärast tasub eelistada soojuskiirgurahju.

Soojuskiirgurahi on infrapunaahi, mis kasutab kütteks diislit. Ta ei saasta, ei haise, tema müratase on vaid 40 dB (nagu töötaks hea külmkapp või nagu istuks raamatukogus). Kütet kulub 3-4 liitrit päevas ja elektrienergiat 40-60 W (nagu lambipirnil). 

img_img-20180629-1945-1_d60ec7b973c0c4377b9aa7de100cbb0b.jpeg
Soojuskiirgurahju soojus levib ühtlaselt ja vaikselt. 
Infrapunasaun on sulle tuttav? Sama põhimõte on siin. Infrapunaahju puhul soojenevad samuti materjalid, esemed ja inimesed, mis annavad peagi soojusenergiat ruumi tagasi. Infrapunasoojus kandub ka ühtlaselt kõikidesse suundadesse ja palju sujuvamalt kui ventilaatorpuhurid seda teevad. Selle eest hoolitseb eriline ventilaatorirull ja pumbaga küttepõleti, mis paneb keraamilistes torudes kuuma gaasi ringlema. 

Kolmekordne põletusprotsess tagab täielikult puhtad jääkgaasid, mistõttu ahi ei vaja suitsutoru. Kogu põlemistulemus läheb ruumi soojendamiseks.  
img_Hipers-DSO90-49_7c33ae3c035f082cdfdf948ecb9f9b3e.jpg

Kui palju soojuskiirgurahi kütust kulutab?

Võtame ühe elust pärit näite.
Soojuskiirgurahi: Weltem WHO-205 24 kW
Ruumi suurus: 250 m² (keskmiselt soojustatud)
Välistemperatuur: 0°
Soovitud sisetemperatuur: +10°
Kütusekulu tööpäevas: 4-5 liitrit (keskmine).

Soojuskiirgurahju täpne kütusekulu sõltub lisaks ruumide soojapidavusele ka ahju töörežiimist – on see termomeeter- või ajastirežiim (nn Timeri režiim). Termostaatrežiimi puhul püüab ahi automaatselt soovitud temperatuuri säilitada ja reguleerib oma töötamist ise. Ajastifunktsiooni puhul määrad sa kütmisaja pikkuse ning ahi töötabki täpselt nii kaua.

Tööriistamarketis müügil olev soojuskiirgurahjude tippmudel Weltem WHO-250F (29 kW) suudab soojaks kütta 280 m² ruumi, kuid enamasti kasutatakse seda hoopis palju suuremates hoonetes. Eramutesse või garaažidesse valitakse tavaliselt Weltem WHO-095 (12,8 kW) või Weltem WHO-070 MINI (8,1 kW).

Oleks ahjul rattad all, oleks ahi…?
Soojuskiirgurahi on ahi, millega võid tõesti sõita peaaegu nagu … omnibussiga. Sõitis juba ka ju üks tuntud vene muinasjututegelane ahjuga ringi  - havi püüdma, ja vaat’, kui hästi tal läks. Tänu ahju all olevatele ratastele võid seda hõlpsasti liigutada ühest kohast teise. Ning kuna soojuskiirgurahi ei vaja eraldi suitsutoru või ventilatsioonitrassi ning põlemisel lõhna ega kahjulikke jääkaineid ei eraldu, siis on ta tõepoolest mobiilne. Sõida ahjuga näiteks mööda tuba, hobusetalli või mööda laagriplatsi, vea ta garaažist suvilasse, pane üles peotelki või töökotta. Soojuskiirgurahi sobib suurepäraselt ka ehitusobjektidele, kus on vaja kiiresti temperatuuri tõsta. Tahad kiiresti betooni kuivatada? Vali soojuskiirgurahi. 

Kuna soojuskiirgurahje võid käivitada ka sõiduki sigaretisüütajast (vajad vaid vaheldit), saad seda kasutada ka matkaautoga. Suuna aga ahju soojus lõdiseva reisiseltskonna poole ja tundke end ka väljas istudes mõnusalt!

Tee soojuskiirgurahjuga üks proovisõit!
Tule Tööriistamarketisse ja võta soojuskiirgurahi meilt rendile! Kui ahi vastab su ootustele, siis arvestame rendiraha ahju hinnast maha ja sina oledki ahju õnnelik omanik.

Klõpsa ja vali parim soojuskiirgurahi!

Lisateavet saad meie ekspertide käest siit