Tööriistamarket aitas võistluspaaril Poom – Järveoja avastada autoralli MM-sarja maailma!

12.10.2019

Tööriistamarket ja IKH jätkasid ka sel hooajal panustamist noorde rallimeeskonda Roland Poom – Ken Järveoja, kes osalesid lisaks Eesti meistrivõistlustele ka autoralli MM-võistluste noortele mõeldud JWRC sarjas. Sellest, kuidas noormeestel esimene ühine MM-hooaeg läks ning mis neid ees ootab, saab lugeda järgnevast loost.

23.aastane Poom ja 36.aastane Järveoja alustasid oma esimest ühist autoralli MM-hooaega veebruaris Rootsi lumel ja jääl. Kuigi Järveojal oli eelnevatest aastatest olemas 18 MM-ralli kogemus, siis mõlema mehe jaoks oli esimest korda startida Rootsis. Nagu iga uue tööriistaga kulub veidike aega harjumiseks, nii kulus eestlastel ka mõned katsed aega kohanemiseks Ford Fiesta R2T autoga ning ka M-Sport Poola meeskonnaga. Uued väljakutsed võeti sirge seljaga vastu ning hooaja avastart suudeti lõpetada suurepärasel teisel kohal. Märtsi lõpus ootas juunioreid 10 000 kurvi ja Korsika legendaarsed asfaldikatsed. Kuna Eesti ralli meistrivõistlustel piirduvad asfaldikilomeetrid üldiselt mõne lühikese publikukatsega, siis Vahemere suuruselt neljandal saarel võeti eesmärgiks koguda kilomeetreid ning finišeerida. Seatud ülesandega saadi hakkama ning hooaja teiselt rallilt tubli kuues koht.
Juuni keskel ootas ees Sardiinia MM-ralli, kuid kuna see võistlus kattus Eesti meistrivõistluste Viru ralliga, mis Rolandil ka koduralliks, siis sellel rallil küll ei sõidetud, kuid rada käidi kirjutamas küll.
Taas oldi MM-ralli stardis augusti alguses, kui sõideti rallimaailma klassik - Soome. Kui eelnevatel hooaja MM-rallidel ootas Poom – Järveoja ees tundmatus, siis just Soomes tegid mehed 2018.aastal ühise MM-debüüdi. Sellest kogemusest oli kasu, sest hoolimata tehnilistest muredest ja korra rajaääres käimisest suudeti just hooaja kiireimal ja ühel raskemal rallil võtta JWRC poodiumikoht. 
Juunior WRC hooaja lõpetas oktoobri alguses sõidetud Walesi MM-ralli. Aasta viimasele võistlusele startisid Poom – Järveoja JWRC üldarvestuse neljandalt kohalt ning võimalus võita MM-tiitel ning parimale uustulnukale mõeldud rahaline auhind 15 000€ olid täiesti olemas. Kahjuks sai eestlaste ralli kohe alguses suure tagasilöögi, kui nende autol esimese pika võistluspäeva avakatsel pooltelg purunes ning sõit katkestada tuli. Järgnevatel päevadel tuldi küll rajale tagasi ja sõideti mitmel korral välja JWRC arvestuse TOP3 katseaegasid, kuid liigsed trahviminutid ei lubanud enamat üldarvestuse kümnendast kohast. Hooaja kokkuvõttes eestlastele JWRC MM-hooaja kuues koht. 
Hooaja jooksul osales JWRC sarjas kokku 17 võistluspaari. 

„Kokkuvõtvalt oli meil suhteliselt hea hooaeg, millega võib rahule jääda. Meie eesmärgiks oli JWRC hooaja vältel läbida kõikide rallide katsed, millest tänu tehnilistele probleemidele jäi täitmata Wales. Neljast MM-stardist kaks poodiumi, on hea tulemus.  Kindlasti jääb Wales kripeldama, sest poodiumikohtade eest võitlemiseks oleks meil siin kiirus olemas olnud. Seda tõestasid ka laupäevased ja pühapäevased katseajad. Õppisime selle hooajaga kindlasti palju ja meie jaoks oli see hea kooli aasta,“ võttis Poom pärast Walesi rallit hooaja kokku. 

Mis saab edasi?

Kui JWRC MM-hooaeg lõppes oktoobri esimesel nädalavahetusel, siis Eesti autoralli meistrivõistluste hooaeg sai lõpu nädal hiljem. Kui hooaja eelnevad kaheksa rallit olid Poom – Järveoja võistelnud esiveolise R2 autoga, siis Saaremaal võistlesid nad esimest korda neljaveolisel Ford Fiesta R5 autol, kus pakuti rallifännidele korralik elamus. Nimelt oma debüüdiga saavutati enda klassis esimene- ning üldarvestuses teine koht.